dr_eliza_wajdi_portret

Nazywam się

Dorota Kulesza-Tal~an

Jestem pedagogiem, Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Trenerką oraz Interwentką kryzysową i Fototerapeutką

W Szkole Dobrostanu prowadzę warsztaty i grupy terapeutyczno-rozwojowe dla nauczycieli.

Jestem certyfikowaną terapeutką w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Pracuję z dziećmi (w wieku szkolnym), młodzieżą i dorosłymi (także parami) w obszarach: trudności relacyjne, kryzysy osobiste/szkolne/zawodowe, zaburzenia nerwicowe, lęki, fobie, stany depresyjne, traumy, a także uzależnienia (w tym np. zaburzenia odżywiania i cyfrowe). Mam gabinet terapeutyczny w Niepołomicach, spotykam się także w przestrzeni online. Jestem interwentką kryzysową i fototerapeutką. Dodatkowo wspieram w wyzwaniach, rozwoju osobistym i zawodowym, prowadząc sesje coachingowe i rozwojowe, także dla grup biznesowych. Prowadzę treningi uważności (mindfulness), wykorzystuję do pracy spacery leśne i fotograficzne.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam w obszarze edukacyjnym, pracując wiele lat z nastolatkami i ich bliskimi. Oprócz wykształcenia pedagogicznego, jestem również pedagożką twórczości (certyfikat trenerski superwizora treningu twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności). Od wielu lat prowadzę treningi twórczości (kreatywności) i treningi szczęścia, wzmacniające postawę twórczą i koncentrujące się na osobistych zasobach człowieka, a także inne zajęcia wspierające rozwój osobisty człowieka i aktywizujące twórcze podejście do rozwiązywania problemów.


Ukończyłam Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.
Terapię w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach ukończyłam w Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Warszawa, I stopień) i Centrum Rozwiązań w Toruniu (stopień zaawansowany). W Toruniu również odbyłam staż kliniczny w Całodobowym Młodzieżowym Ośrodku Leczenia Uzależnień, uczestniczyłam też w superwizjach w krakowskim Monarze.
Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, regularnie korzystam z superwizji. W terapii wykorzystuję elementy arteterapeutyczne, posiadając dyplom instruktorski Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych.

Szkolenia specjalistyczne:
Interwencja kryzysowa w ujęciu PSR
TSR w obliczu lęku
Uzależnienia chemiczne i behawioralne z perspektywy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
Metoda Skill Kids – Dam radę!


Ukończyłam studia podyplomowe: Terapia i edukacja dzieci i młodzieży z autyzmem oraz z Zespołem Aspergera.
Z kolei po ukończeniu Studiów podyplomowych Fotografia w terapii i rozwoju osobistym włączam narzędzia wizualne, zwłaszcza fotografie i karty metaforyczne do swojego warsztatu pracy z klientem/klientami.

 

W Studium Interwencji Kryzysowej zdobyłam kompetencje i umiejętności pozwalające mi na pracę jako interwentka kryzysowa.

grafika monoline kamienie

ciało

umysł

emocje