2-kopia

PROGRAM TERAPEUTYCZNY MAMYBALANS
RADOSNE I SPOKOJNE MACIERZYŃSTWO

Jak sprawić by pierwsze miesiące po porodzie były radosne i spokojne dla Mamy i dla Dziecka

Jak pomóc noworodkowi w łatwiejszej adaptacji do nowego świata? 

Jak zaopiekować się sobą, by móc cieszyć się macierzyństwem, zregenerować siły i łatwiej dojść do siebie po porodzie?

Proste techniki refleksologii twarzy i cyberterapii mogą w tym pomóc i wspierać w profilaktyce dolegliwości, które często pojawiają się w tym czasie. Program daje unikalną możliwość aby Mama została Terapeutą swojego Dziecka a równocześnie wiedziała, jak zadbać w tym wymagającym czasie o siebie. To sposób na zapewnienie optymalnego rodzaju terapii – w bezpiecznych warunkach, we własnym domu, przez najbliższą osobę, wybierając najlepszy moment dla siebie i Dziecka.

Fizyczny kontakt matki i dziecka w połączeniu z podstawowymi umiejętnościami refleksoterapeutycznymi w bardzo skuteczny sposób przyniesie ulgę m.in. w kłopotach ze snem, przy zatkanym nosie, w przypadku kolki czy ząbkowania.

Terapia pomaga również w dolegliwościach emocjonalnych, skórnych, trawiennych, krążeniowych, urologicznych i hormonalnych, które mogą nękać kobietę po porodzie przesłaniając radość macierzyństwa. Poza tym jest bardzo pomocna w przypadku bólu głowy, bezsenności i stanach przygnębienia, jak również w regulacji ciśnienia tętniczego, a efekty są odczuwalne już po pierwszych zabiegach.

Zabiegi i sesje terapeutyczne są oparte o cyberterapię, refleksologię, aromaterapię, uważność oraz psychologię pozytywną. 

Nauczysz się posługiwania się metodą Refleksologia Twarzy/stóp i Cyberterpii wg Lone Sorensen w najczęstszych dolegliwościach małego Dziecka i Mamy po porodzie (naturalnym i przez cesarskie cięcie).

Otrzymasz indywidualnie dobrany schemat zabiegów dla Mamy i Dziecka oraz wiele inspiracji, które możesz wykorzystać w codziennym życiu rodziny.

Cyberterapia pochodzi z Wietnamu i ma 3000 lat historii. Działa na ponad 500 receptorów na skórze twarzy, poprzez które można oddziaływać na całe ciało. W efekcie uzyskujemy autoregulację wielu zaburzeń fizycznych i psychicznych. Dzięki stymulacji punktów reflektorycznych do poszczególnych narządów wysyłane są impulsy za pośrednictwem układ nerwowego. W ten sposób można regulować pracę układu hormonalnego, krążenie krwi, ciśnienie tętnicze, rozluźniać lub pobudzać mięśnie.

Cyberterapia jest techniką, która nie ma ograniczeń i którą może stosować każdy, a jej efekty są szybko odczuwalne.

Zalety

 można ją wykonywać w domu jako autoterapię dla Mamy i masaż odpowiednich stref dla Dziecka,
 zabiegowi może się poddać każdy bez względu na wiek,
 nie opiera się na farmakologii,
 nie wymaga użycia igieł,
 nie powoduje bólu.
Stymulację można przeprowadzać 2-4 razy dziennie. Daje efekt uśmierzenia bólu i nie ma przeciwwskazań.

Refleksologia Twarzy:

wspomaga powrót do normy po ciąży i porodzie,
wspomaga regenerację organów rozrodczych (macica, kanał rodny, krocze) po porodzie,
podnosi poczucie komfortu i dobre samopoczucie matki,
wspomaga regenerację tkanek, skóry i mięśni po porodzie.

Szkolenia z refleksoterapii dla dzieci prowadzę od ponad 10 lat. To skuteczna i nieinwazyjna metoda profilaktyki i wspierania zdrowia.  Szczególnym rodzajem terapii jest ta, z zaangażowaniem Rodzica, kiedy osobiście, swoimi dłońmi wspiera zdrowie swojego Dziecka. Sprzyja to dodatkowo wspieraniu emocjonalności Dziecka, zacieśnieniu więzi i bliskości.

Szkolenie obejmuje część diagnostyczną opartą o zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC), która pozwala na dobranie właściwego zestawu punktów do zabiegu refleksologicznego twarzy, dłoni lub stóp.

Metodyka opiera się o opracowany przez Lone Sorensen model refleksoterapii cyberterapii twarzy.

DLA KOGO?

– dla kobiet w ciąży oraz Mam po porodzie, ceniących profilaktykę i chcących zadbać o samopoczucie swoje, a także Dziecka w okresie po porodzie.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ:

– jak wspomóc swoje zdrowie w ciąży i po porodzie,

– jak wesprzeć adaptację noworodka do nowego świata,

– podstawowych zasad masażu refleksologicznego i cyberterapii twarzy dla Mamy po porodzie oraz Dziecka,

– kiedy i jak stosować poszczególne techniki.

Zabiegi mają na celu profilaktykę zdrowotną oraz poprawę samopoczucia przez pracę z ciałem opartą o terapię wywodzącą się  z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W przypadku problemów zdrowotnych zawsze należy się skonsultować z lekarzem medycyny.

OPCJE:
szkolenie automasaż Mamy i Dziecka

pakiet sZKOLENIOWY
MAMYBALANS

650 zł 

zabiegi dla Mam i Kobiet w ciąży:

ZABIEGI
dla mam
pakiet standard

550 zł  miesięcznie

ZABIEGI
dla mam
pakiet intensywny

760 zł  miesięcznie

JEŚLI CHCESZ ZE MNĄ PRACOWAĆ
UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ SESJĘ WSTĘPNĄ ON-LINE:
Omówimy Twoje indywidualne potrzeby i zdecydujemy czy mój program jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem na ten moment.
Zdecydujesz jaka opcja będzie najlepsza dla Ciebie: