O MNIE

 Kim jestem?

Nazywam się Eliza Sobuta-Wajdi. 

Specjalizuję się w holistycznej pracy 

z Ciałem, Umysłem Emocjami. 

Jestem Certyfikowaną Psychoterapeutką,

Dyplomowaną Refleksolog i Naturopatą

oraz Terapeutką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. 

  

zobacz jak pracuję:
Co robię?
 

Pomagam Kobietom, które są zaangażowane w opiekę nad innymi stać się specjalistkami od swojego balansu. Uczę jak opiekować się swoim ciałem i emocjami za pomocą metod holistycznych aby żyć zdrowiej i szczęśliwiej. W swojej pracy integruję ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe oraz wiedzę z psychoterapii, coachingu, pracy z ciałem i dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny ChińskiejW terapii korzystam z mądrości Wschodu i wiedzy Zachodu. Uważam, że najlepsze efekty w terapii możemy uzyskać, kiedy  widzimy jedność CIAŁA, UMYSŁU i DUSZY a na życie patrzymy z perspektywy Work & Life & Health Balance.

DLACZEGO WYBRAŁAM TAKI MODEL PRACY?

Moją pasją jest poznawanie i uczenie holistycznych metod, wspierających równowagę emocjonalną i zdrowie. Przez pracę z ciałem, emocjami i umysłem. Towarzyszenie i pomaganie Kobietom w zmianie, w uczeniu się i doświadczaniu siebie. Poznawaniu możliwości jakie dała nam Natura. Taka praca to prowadzenie terapii całego Człowieka, nie tylko objawów i problemów. Każda Kobieta jest niepowtarzalną INDYWIDUALNOŚCIĄ. Ma inne doświadczenia życiowe, inną rodzinę, inny dom, inną dietę, inne ciało, inną emocjonalność, a więc inne potrzeby. To sprawia, że każda terapia jest inna i fascynująca. Jest transformującą drogą do poznania siebie. Uczenia się, jak stworzyć dla siebie, a często swoich bliskich, szczęśliwsze, harmonijne życie.  

GDZIE PRACUJĘ?

Od 2006 roku prowadzę w Krakowie Centrum Promocji Zdrowia Almedica, gdzie pracuję terapeutycznie i prowadzę szkolenia w Szkole Balansu dla KobietTo miejsce, o którym pacjenci mówią, że wchodzą w inny świat, w inną energię. Przyjazną dla ich ciała i duszy. Że tu odnajdują swój spokój i odpowiedzi. Wiedzą, co mogą teraz dla siebie robić. Uczą się jak korzystać z narzędzi, które prowadzą ich do zdrowia i równowagi w życiu. 

Obecnie konsultacje, terapię oraz szkolenia prowadzę również on-line, dla osób z Polski i z zagranicy.

CENTRUM ALMEDICA to miejsce holistycznej pracy z ciałem i emocjami. Powstało z myślą wspierania osób poszukujących drogi do swojego zdrowia z zastosowaniem nieinwazyjnych i naturalnych metod. Z terapii i szkoleń w Almedica skorzystało wiele osób otwartych na holistyczne postrzeganie zdrowia i człowieka. W ramach Almedica współpracuję ze specjalistami z dziedzin związanych z szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną i terapią w paradygmacie holistycznym. 

Obecnie w Centrum prowadzone są programy terapeutyczne i szkolenia dla Kobiet i Dzieci. Mają na celu wsparcie w profilaktyce zdrowotnej i radzeniu sobie z trudnymi emocjami oraz pomoc w osiągnięciu wewnętrznej równowagi – swojego Balansu. Uczą jak wprowadzać zdrowe nawyki do swojego życia oraz jak stosować autoterapię – aby żyć zdrowiej i szczęśliwiej.  

Sesje terapeutyczne i szkoleniowe są prowadzone indywidualnie, co pozwala na ich dostosowanie do potrzeb każdej osoby. Bazują na długoletnim doświadczeniu w stosowaniu sprawdzonych i skutecznych  metod pracy z ciałem i emocjami wywodzących się ze Wschodu – Tradycyjnej Medycyny Chińskiej takich jak refleksologia, akupresura, aurikuloterapia, dietetyka energetyczna, medytacja oraz metod współczesnej nauki Zachodu m.in. psychologii zdrowia, psychoterapii integratywnej, psychosomatoterapii, psychodietetyki, mindfulness, wellness i life coachingu. 

Organizowane są też szkolenia dla Terapeutów m.in. z refleksoterapii i holistycznych metod profilaktyki zdrowotnej.

prowadzenie kursu Eliza refleksologia
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
load-1
LOGO-ALMEDICA_CPZ
Co mówią moje pacjentki?
Pani dr Sobuta-Wajdi jest bardzo dobrym specjalistą. Trafiłam do gabinetu Pani dr w momencie, kiedy inni specjaliści rozkładali ręce i nie byli mi w stanie pomoc. Pani dr się to udało i to w bardzo którym czasie. Ma niesamowitą wiedzę oraz kompetencje. Wnikliwie podchodzi do pacjenta i jego problemu. Nie zajmuje się samymi objawami, poszukuje przyczyny danej dolegliwości. Ma holistyczne spojrzenie. Dostosowuje terapię do potrzeb pacjenta a nie na odwrót. Polecam każdemu.
E.K.
Pacjentka
Pani Eliza wsparła mnie w kilku ważnych etapach mojego życia: gdy byłam w ciąży - dzięki refleksoterapii twarzy i licznym rozmowom moja ciąża, poród i połóg przebiegały wręcz wzorcowo; gdy borykałam się z problemami układu pokarmowego, czy też dylematami dotyczącymi braku energii wracałam i wracam do Pani Doktor. Merytoryczne przygotowanie Pani Doktor i Jej doświadczenia sprawiają, że terapie skupiają się na znalezieniu przyczyny choroby, a nie tylko chwilowym łagodzeniu symptomów. Potrzeba nam dobrego przewodnika-terapeuty, który swoją wiedzą pokieruje nas i pozwoli uczestniczyć w procesie czucia się dobrze z samym sobą. Dziękuję bardzo za tą podróż pracy z ciałem i emocjami, która trwa już od kilku lat.
Anna Krzemińska-Kaczyńska
Pacjentka
Do p. Elizy trafiłam z polecania znajomej. Moje dzieci miały problem z alergią. P. Eliza dokładnie je zdiagnozowała. Wyjaśniła mi wyczerpująco i bardzo obrazowo wyniki badań i sposób dalszego postępowania. P. Eliza jest wysoko wykwalifikowanym ekspertem w swojej dziedzinie. Jest ciepła i życzliwa. Atmosfera spotkania była bardzo przyjazna. Po miesiącu stosowania się do jej zaleceń ustąpiły wszystkie objawy. Serdecznie polecam wszystkim jej usługi.
Katarzyna Kopczak
Pacjentka

Pani Doktor jest dla mnie wsparciem odkąd dowiedziałam się o jej gabinecie w Krakowie. Przez wiele lat miałam problemy hormonalne oraz problemy emocjonalne, skórne i z trawieniem, które były związane z brakiem ogólnej równowagi organizmu, co uświadomiła mi Pani Doktor. Zabiegi refleksoterapii krok po kroku równoważyły mój organizm. Dostosowałam się do zaleceń dietetycznych, co nie było łatwe, bo jednak konsekwencja i chęci leżały po mojej stronie;) Pani Doktor jest profesjonalistką, ale przede wszystkim mądrą i ciepłą kobietą z wieloletnim doświadczeniem, bez namysłu poleciłabym gabinet Doktor Sobuty-Wajdi osobom szukającym równowagi w ciele i w duchu. Z pewnościa pojawi się też w życiu.
H.K.
Pacjentka

JAKIE MAM WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE? 

Ukończyłam studia magisterskie w Collegium Medicum UJ, Studium Doktoranckie na Wydziale Lekarskim CM UJ oraz Studium Kształcenia Podyplomowego CM UJ. Ponad 10 lat pracowałam w Zakładzie Diagnostyki Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie uzyskałam specjalizację ze zdrowia publicznego i analityki klinicznej. Prowadziłam zajęcia ze studentami Collegium Medicum oraz szkolenia specjalizacyjne w studium Kształcenia Podyplomowego CMUJ. Jestem autorką rozprawy doktorskiej pt.: „Biochemiczne wskaźniki niedożywienia u chorych operowanych z powodu nowotworów złośliwych” na podstawie, której uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych. Jestem też współautorką podręcznika akademickiego z Biochemii klinicznej oraz 10 publikacji naukowych. 

Równolegle kształciłam się w zakresie pracy z Ciałem i Emocjami. Ukończyłam całościowe szkolenie w zawodzie Psychoterapeuty w 4-letnim Studium Psychoterapii Integratywnej oraz szkolenia z psychoterapii. Odbyłam staże zawodowe m.in.: psychoterapeutyczny w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej, psychiatryczny w Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie oraz w szpitalnych oddziałach somatycznych (m.in. kardiologia, intensywna terapia, toksykologia, choroby wewnętrzne). Swoją pracę superwizuję u certyfikowanych superwizorów. Jako psychoterapeutka uzyskałam rekomendację oraz certyfikat psychoterapeuty PTPI.

W ramach kształcenia w zawodzie Naturopaty i Refleksologa ukończyłam 2,5 letnie Studium Edukacji Ekologicznej na kierunku Terapie Naturalne oraz International Academy of Reflexology and Meridian Therapy. Od wielu lat uczestniczę w szkoleniach dla Terapeutów TMC w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia. 

Szkoliłam się również z Wellness, Health Coachingu, Diet Coachingu oraz dietoterapii. Szkolę się też w nurcie psychobiologii, która daje mi dodatkową perspektywę w postrzeganiu możliwości terapii.

 
Z KIM WSPÓŁPRACOWAŁAM?

Z International Academy of Reflexology and Meridian Therapy, jako nauczyciel refleksoterapii i dietetyki wg TMC. 

Prowadziłam warsztaty na trzech edycjach Festiwalu Kobiet Progressteron.

„Od ucha do ducha” wywiad w „Zwierciadlo” 07/2011.

 

Posłuchaj audycji o depresji z moim udziałem: 

 
DO JAKICH TOWARZYSTW NAUKOWYCH NALEŻĘ?
  • Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej,
  • Polska Federacja Psychoterapii,
  • Polskie Towarzystwo Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
JAKIMI WARTOŚCIAMI ETYCZNYMI i standardami KIERUJĘ SIĘ W PRACY?
  • Kodeks Etyki Zawodowej Terapeuty TMC http://www.pttmc.org/kodeks-etyki-zawodowej/
  • Kodeks Etyki Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej http://integrative.pl/pl/kodeks-etyczny.html
  • Kodeks Etyczny European Association For Psychotherapy https://www.europsyche.org/quality-standards/eap-guidelines/statement-of-ethical-principles/
CZY MOJA DZIAŁALNOŚĆ ZAWODOWA JEST UBEZPIECZONA?

Tak. Posiadam dwa odrębne ubezpieczenia Zawodowej Odpowiedzialności Cywilnej:  Terapeuty TMC oraz Psychoterapeuty

 

 

chcesz wiedzieć jak mogę ci pomóc?