Szkolenia - BALANS CIAŁA I EMOCJI

pregnancy-4007350_1280

dla kobiet i mam

Szkolenie dla kobiet

Na indywidualne szkolenia MamyBalans zapraszam Kobiety oraz Mamy, które chcą w naturalny sposób zadbać o swoje ciało i emocje. Szczególnie jeśli żyją w przewlekłym stresie, intensywnie pracują, prowadzą wyczerpujący tryb życia, cierpią z powodu obniżonego nastroju, mają problemy hormonalne, obniżoną odporność i chroniczne dolegliwości somatyczne. Zdrowie i samopoczucie Kobiet jest zawsze związane z działaniem układu hormonalnego, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób można zadbać o jego naturalną równowagę. Kluczem do naszego zdrowia jest profilaktyka zdrowotna, a gdy pojawią się problemy zdrowotne – umiejętny sposób przywracania równowagi.

Ponieważ każda osoba ma inną konstytucję organizmu, a więc inne potrzeby, program jest zawsze dostosowywany indywidualnie. Program jest zaprojektowany do indywidualnej pracy z jedną osobą na sesji, kolejność modułów dopasowujemy do indywidualnych potrzeb w danym momencie. Całość programu to 6 modułów w formie sesji w ciągu 3-6 miesięcy. Optymalnie sesja powinna odbywać się co 2 lub 4 tygodnie. Można też skorzystać z wersji podstawowej – diagnozy i jednego wybranego modułu. Istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia odstępu między sesjami, jednak nie częściej niż raz w tygodniu. Program jest prowadzony w Centrum Promocji Zdrowia Almedica.

Dla kogo?

dla Kobiet, które chcą poprawić swoje zdrowie i samopoczucie

dla Mam, Kobiet w ciąży, planujących macierzyństwo, Kobiet przechodzących menopauzę

 

Czego się nauczysz:
  • jaka dieta jest najbardziej korzystna
  • jak wspierać dietoterapią problemy zdrowotne
  • jak stosować autoterapię refleksologiczną
  • jak sobie radzić z dolegliwościami hormonalnymi podczas ciąży i połogu, menopauzy
  • jak stosować naturoterapię w problemach emocjonalnych
  • kiedy i jak stosować medytację
  • kiedy i jak stosować mindfulness


W ramach Programu otrzymasz:

– po każdej sesji materiały z indywidualnie dobranymi zaleceniami do samodzielnej praktyki
– schematy zabiegów automasażu refleksologicznego 
– indywidualne zalecenia dietetyczne

Skupiamy się na skutecznych narzędziach, które można wykorzystać w codziennym życiu.
Wiedza zawarta w Programie ma na celu pokazanie wachlarza możliwości wspierania zdrowia z wykorzystaniem naturalnych metod, które można przenieść na grunt swojej rodziny i dalej stosować samodzielnie.

babe-2972221_1280

DLA dzieci

Szkolenie dla rodziców

Program daje unikalną możliwość aby Rodzic został Terapeutą dla swojego Dziecka. To sposób na zapewnienie Dziecku optymalnego rodzaju terapii – w bezpiecznych warunkach, we własnym domu, przez najbliższą osobę. Daje możliwość nauczenia się jak stosować terapię i wprowadzić zdrowe nawyki do życia własnych dzieci.

W terapii dzieci, stosuję głównie refleksoterapię. Szkolenia z refleksoterapii dla dzieci prowadzę od ponad 10 lat. To skuteczna i nieinwazyjna metoda profilaktyki i wspierania zdrowia.  Szczególnym rodzajem terapii jest ta, z zaangażowaniem Rodzica, kiedy osobiście, swoimi dłońmi wspiera zdrowie swojego Dziecka. Sprzyja to dodatkowo wspieraniu emocjonalności Dziecka, zacieśnieniu więzi i bliskości.

Szkolenie obejmuje część diagnostyczną opartą o zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC), która pozwala na dobranie właściwego rodzaju zabiegu refleksologicznego i jeśli jest taka konieczność również dodatkowych zaleceń z zakresu naturoterapii.  

części terapeutycznej Rodzic, na indywidualnych sesjach, uczy się wykonania prawidłowego zabiegu twarzy lub stóp. 

Pracujemy w oparciu o klasyczną metodę refleksoterapii stóp oraz o opracowany przez Lone Sorensen model cyberterapii twarzy.

W zależności od wieku dziecka, możliwe jest dołączenie dodatkowych modułów – dietetycznego, pracy z umysłem, emocjami, tworzeniem zdrowej przestrzeni.
Standardowe szkolenie dla mniejszych Dzieci (do ok. 3 lat) szkolenie składa się z 2 spotkań (modułu 1 – diagnozy i 2 – refleksoterapii) na indywidualnych sesjach w gabinecie.

1500,-

CAŁE szkolenie
6 modułów

500,-

Szkolenie wersja BASIC
2 moduły

MODUŁY

1. CZEGO POTRZEBUJESZ.
ZNAJDŹ SWÓJ RYTM

- predyspozycje emocjonalne i zdrowotne wg TMC,
- ustalenie konstytucji organizmu
- podstawowe zasady TMC rytmy zdrowia, rytm przyrody

2. CZEGO POTRZEBUJE CIAŁO.
Teoria i praktyka refleksologii twarzy i stóp.

- prowadzenie autoterapii refleksologicznej

3. USTAL SWOJĄ DIETĘ

- podstawowe zasady dietetyki TMC,
- dobieranie diety,
- zasady przyrządzania posiłków

4. UKOJENIE UMYSŁU
Teoria i praktyka pracy z umysłem

- medytacja
- wizualizacja
- uważność

5. POZNAJ SWOJE EMOCJE

Zasady pracy z emocjami w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej i naturoterapii

6. STWÓRZ DOBRY DOM
Teoria i praktyka tworzenia zdrowej przestrzeni

- bezpieczny dom
- psychologia przestrzeni
- zdrowa "chemia"

SZKOLENIA - BALANS CIAŁA

foot massage

Automasaż refleksologiczny

Szkolenie dla kobiet

Szkolenie obejmuje część diagnostyczną opartą o zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC) z badaniem Ryodoraku, która pozwala na dobranie właściwego rodzaju zabiegu refleksologicznego i jeśli jest taka konieczność również dodatkowych zaleceń z zakresu naturoterapii.

W części terapeutycznej uczę wykonania autoterapii twarzy lub stóp w oparciu o odpowiednio dobrane systemy refleksoterapii stóp lub twarzy.

300,-

Sesja szkoleniowa

– diagnostyka wg TMC
– nauka zabiegu
– indywidualne materiały szkoleniowe

200,-

Dodatkowa sesja szkoleniowa

ZAMKNIJ